Jak nastavit batoh

batoh-bederni batoh-balancni batoh-kompresni batoh-bederni batoh-hrudni batoh-ramenni batoh-stabilizator Jak nastavit batoh
1
Naplňte batoh závažím, ideálně v podobné váze, jakou bude mít typická výbava.
2
Uvolněte nosné popruhy - včetně bederního popruhu, ramenních popruhů, hrudního popruhu, vrchních balančních dotahů a bederních stabilizátorů. Pokud má batoh nastavitelný zádový systém, nastavte jej do vaší správné pozice.
3
Lowe Alpine používá několik stavitelných zádových systémů.
4
Batoh si nasaďte na záda, nastavte si bederní popruh na boky a dotáhněte. Utáhněte ramenní popruhy tak, aby pohodlně seděly. Váha batohu se rozkládá mezi ramenní popruhy a bederní popruh právě dotažením nebo povolením ramenních popruhů. Ramenní popruhy příliš nedotahujte, většinu váhy by měl nést bederní popruh.
5
Vrchní balanční dotahy slouží k přitažení/povolení ramenních popruhů k/od batohu. Toto nastavení má velký vlik na stabilitu vrchní části batohu. Dotažením popruhů přitáhnete vrchní část batohu k zádům. Dotahy nastavte tak, abyste se s batohem na zádech cítili pohodlně.
7
Úplně nakonec sepněte a přitáhněte hrudní popruh. Jeho posazení je většinou 5 - 8 cm pod klíční kostí.
6
U některých batohů najdete na každé straně bederního popruhu přídavné dotahy bederního stabilizátoru. Jejich dotažením se batoh přitáhne bederní části zad a stabilizuje se spodní část batohu. Dotahy nastavte dle pocitu tak, aby batoh pohodlně seděl. Během túry budete pravděpodobně dotahy přenastavovat v závislosti na změnách terénu.